Hayır dualarının gücü
29 Aralık 2020 Salı
Güneşin Çiçeği
29 Aralık 2020 Salı

Yaşam Dersleri

YAŞAM DERSLERİ

Yeterli Ruhsal Kaynağa Sahip Olmanın Avantajı

Parası olmayan bir insan otobüse mi binse yoksa yürüse mi diye iki kez düşünür. Çok parası olan biri ise taksiye binmeyi iki kez düşünmez bile.

Benzer şekilde, sahip olduğumdan daha fazla anlayış ve hoşgörü gerektiren bir durum ortaya çıktığında, kendimi yetersiz görürüm. Birikmiş bir manevi gücüm ve yaşamın kuralları hakkında bir anlayışım varsa, bununla sorunsuz bir şekilde başa çıkabilirim.

Mutsuzluk, temelde ruhsal güç eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Uzun bir süre boyunca kazandığımdan daha fazla para harcarsam, iflas ederim. Günlük olarak, yerine koyduğumdan daha fazla manevi güç harcarsam, ruhen iflas ederim.

“Çeşme akarken testini doldur; (Fırsatınız varken istifade edin)” ifadesi, mahrumiyet zamanlarında hazırlıklı olmak için, elverişli bir durumdan yararlanmayı ifade eder. Yapmam gereken, günlük meditasyon pratiği yoluyla ruhsal güç biriktirmektir.

Sabahları ilk eylemim olarak, 15 ila 20 dakika doğru bir şekilde meditasyon yaparsam, gün içinde, ara sıra iki ila üç dakika ve geceleri 15 ila 20 dakika daha meditasyon yaparsam, bu biriktirdiğim stok çoğu durumdan takılmadan geçmek için yeterli olacaktır.

Daha iyi düşünmeyi öğrenmek de ruhsal gücümü korumada ve biriktirmede yardımcı olur. Daha büyük engeller ortaya çıktığında, onları da aşmak için yeterli gücüm vardır artık. Aslında, yol boyunca anlayışımı ve gücümü tam olarak test etmek için engeller ortaya çıkar ve bunlar(engeller) iyi anlaşıldığında her zaman iyi dersleri de beraberlerinde getirirler.

 

KEN O’DONNELL

Strateji ve liderlik konusunda uluslararası danışman ve yazar