Oyunu Değiştirebilmek
28 Kasım 2020 Cumartesi
Yaşam Dersleri
29 Aralık 2020 Salı

Hayır dualarının gücü

HAYIR DUALARI

 

Bugün sizi hayırdualar ve onların güçleri ya da yaşamdaki etkileri hakkında düşünmeye davet ediyoruz.

 

Başkalarından hayırdualar aldığınıza dair işaretlerden biri, hayatınızda istediklerinize ulaşma kolaylığını kontrol etmektir. Kişinin herhangi bir şeyi başarması için çaba göstermesi gerektiğini biliriz. Ancak her şeyin kolay ve hafif hale geldiğini, çok çalışmanıza gerek olmadığını, karşılığında harika geri dönüşler aldığınızı ve hatta neredeyse her şeyin sihirli bir şekilde kendiliğinden meydana geldiğini fark ederseniz – bu, hayırduaların gücünün bir işaretidir, bolluk ve bereket sizin için çalışıyor. Hayatımızda iyi dilekler, yani hayırduaları işe yaradığında, herhangi bir şeyi başarmaya yönelik çabalarımız, asansörle en üst kata çıkmak gibidir. Aksi takdirde çok fazla merdiven çıkmak zorunda kalırdık. İyi dilekleri kazandığımızda, merdiven çıkarken olduğu gibi zorlanamaz, çok  emek vermek zorunda kalmayız, her şey kolaylıkla gerçekleşir.

 

Kişi, eylemleri ve tavırlarıyla ve onlara layık kalarak iyi dilekler ve hayırduaları alır. Çoğu zaman hayırdualar kolayca kazanılır ve sadece başkalarının kalbini dikkatle dinleyerek onlara ulaşılır. Bir sohbetin sonunda “teşekkür ederim” kelimelerini duyarsanız, bu genellikle iyi dilekler ya da hayırdualar kazandığınız anlamına gelir. Diğer zamanlarda bir iyi dilek kazanmak, yolunuzun biraz dışına çıkarak bir başkasının ihtiyacını veya isteğini karşılamak anlamına gelir. “Evet” kelimesi, bolluk ve bereket elde etmek için sihirli bir anahtardır. Bunu daha iyi açıklayabilecek bir örnek verelim: uzun bir gün geçirdiğinizi ve gerçekten yorgun olduğunuzu varsayalım. Yatmaya hazırlanırken, bir arkadaşınızdan yarına, önemli bir şeyin yapılması için yardım isteyen, size gerçekten ihtiyaç duyduklarını ve kendi başlarına yapamayacakları ifade eden bir çağrı alırsınız. Onların bu zor anlarındaki yardım çağrısına, “Evet” deyip, ihtiyaç anında yardım ederek ve kişisel konforunuzun bir kısmını feda etmeye istekli olarak, işbirliğinizi verdiğiniz kişiden, kesinlikle iyi dilekler alırsınız. Böylece, bu tür eylemlere bir karşılık olarak, başkalarının kalplerinde size karşı hayırdualar doğal olarak ortaya çıkar. Bu hayırdualarını biriktirmeye var mısınız?

 

Bu hayırdualarını ne şekilde alırız?

 

Bu iyi dilekleri, başkalarından, bize söyledikleri sözleriyle, bizimle konuşurkenki ses tonlarıyla, gözleriyle ve ifadeleriyle ve her şeyiyle ilişkilerimizde bize verdikleri mutluluk deneyimiyle ayırt edebiliriz. Ruhsal açıdan, onların sevgi ve iyi dilek enerjilerinin karma hesabımızda biriktiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle, hayırdualar genellikle ikinci bir gelir olarak da anılır. Hayatın içinde koşuşturup bir geçim kaynağı ve fiziksel bir gelir elde etmek için çaba sarf ederken, her adımda çifte gelir elde etme fırsatımız olduğunu, iyi dilekler gelirinin  olduğunu da asla unutmayalım. Hayırdualarının manevi gelirine sahip olmak son derece önemlidir. Aynı zamanda zor ve sıkıntılı zamanlar yaşadığımızda, ihtiyaç duyduğumuzda bizim için  işe de yarayacaktır. Hayırduaların gücüyle, zor zamanların bize yaşattığı sıkıntılar, karşılaştırmak gerekirse, aynı bir çivinin bedende yarattığı acının, yalnızca bir dikenin  acısına dönüşerek yaşanması gibi deneyimlenir.

 

İnsanlarla ilişkilerimiz yoluyla hayırdualar kazanabileceğimizi bilmek içimizi ferahlatır.

Son olarak, Tanrı’nın Hayırdualar Bahşettiğini de biliriz. Bu iyi dilekleri, tutum ve davranışlarımızda temiz ve dürüst olduğumuzda, O’nun yanımızda olduğunu, bize güç verdiğini ve yardım ettiğini hissederek deneyimleriz.

 

Bugün ya da daha sonra, hayırdualarınız ve hayatınız üzerindeki etkileri hakkında düşünmek için biraz zaman ayırın …

 

En iyi dileklerimizle!