Ruh

“Işık olsun… Daha fazla ışık…” Karanlık tutumların ağır bastığı zamanımızda, kasvet ve zihinsel sıkıntı vebasının birçok kişinin yaşamına bulaştığında, hayatınızda artık ferahlık getirecek bir şeylere hazır olabilirsiniz. Özgür olan, hep var olan bir şeye. Bazıları buna ruh diyor; bir canlılık veya bir var olma nedeni – her yeni güne neşeyle “merhaba” demeyi değerli kılan, zihnimizin ve bedenimizin içindeki kaynaktan gelen güçlü bir kendilik hissi. Bu olumlu enerji deposuna ruh denilebilir. O, insan gözüyle görülemeyecek derecede küçüktür. Ruh ruhsal güçlerle parıldar. Ruh doğal olarak tatlı ve sevecendir. Ruh huzurludur. Ruh anıları içinde tutar. Ruh eşsizdir. 

 

Kişilik 

Kişilik fiziksel bir şey değildir. Sizin gerçekliğiniz bir ruh olmanızdır. Siz bir bedenden ibaret değilsiniz. Beden size aittir, fakat o siz değilsiniz. Kalp nakli yapılan biri bağışlanan organı aldığında, bağışta bulunan kişinin karakterini almaz. Herhangi bir uzvu alınan kişi de, önceden nasılsa uzuv alındıktan sonra da aynı kalır.  Gözle görülememesine rağmen meditasyon anları, bu içsel enerjinin farkındalığını tekrar açabilir.  

 

Kendimize Özen Göstermek 

Kendimize özen göstermek, meditasyonla enerji depolarımızı tekrar doldurmak için her gün zaman ayırmayı içerir. Meditasyon bizden daha öte olan güç kaynağıyla bizi buluşturur. Birçok insan her gün duayla, derin düşünmeyle ve olumlamalarla olumlu değişimi ve umudu güçlendirmek için kendilerini dolduruyorlar. Yani seçim bizim; uygulamak ya da uygulamamak