BK Meditasyonu

Kendinizi yetenekli, güçlü, başarılı ve mutlu bir ruh olarak düşünün.

Aklınıza gelen her düşünce ve tepkinin farkında olarak düşünün – ve ardından bunu yönetin. Bir nanosaniye içinde, fikir üzerinde harekete geçme veya onu bırakma gücünü talep edersiniz.

Kişiliğinizdeki keşke olmasa dediğiniz olumsuz özellikleri; kendinden şüphe etmek,  düşük öz saygı, suçluluk duygusu, endişe vb. düşünün.  İradenizle, Düşüncelerini onlar asla bir oyuncu olamayacaklar.

Bazılarımız kendilerini “kontrol” edebildiklerini düşünebilirler. Fakat eğer gerçekten ruhunuzu ele geçirirseniz, kendinizi kontrol edebilirsiniz. Sadece kendinizi. Başkalarının hayatları ve oyunları kendilerine aittir.

Siz sadece kendinizden sorumlusunuz. Annelerimiz ve babalarınız sizi büyüttü – bazen de iyi, bazen de değil – ama o zaman geçti ve şimdi nasıl yaşayacağınızı seçebilen bağımsız ruhsunuz.

BK meditasyonuyla, eski etkileşim kalıplarını atabilir ve kendinizi nasıl olmak istediğinize göre yeniden yaratabilirsiniz. BK meditasyonunun gücü budur.

Bu kadim meditasyon uygulaması doğal güçlerinizi kullanır ve zihninizi arkadaşınız olmak için eğitir. Siz zihniniz değilsiniz; Siz bedeniniz değilsiniz. Bir zihniniz var ve bir bedeniniz var. Bu “araçlar” bazen iyi çalışır ve bazı zamanlarda da sağlıklı olabilmek için sükûnete ve egzersize ihtiyaç duyabilir.

Hepimiz hata yaparız. Hepimiz kaynakları boşa harcarız. Sözlerimizi, enerjimizi ve zamanımızı durup da hayatımızda önemli olanı derinden düşünene kadar boşa harcarız. Kendi bakış açımıza sıkı sıkıya tutunduğumuzda, zihin daralır ve sevme gücünü boğar. Bu durumda, ruh herhangi bir duruma yeni bir soluk getiremez – ve herkes kaybeder.

Ancak, sessizce oturduğumuzda, tüm zihin kalıplarını iptal ederek kendimize ruhun derin huzurunu bilme izni verirsek, mucizevî değişiklikler gerçekleşebilir. İnsanlar sizi daha iyi anlar, yeni kapılar açılır, arkadaşlarını sizi arar, tutulan boynunuz gevşer!

BK meditasyonu, bize geri çekilerek, yaşamı gözlemlemeyi, sakin bir nefes almayı, tepkilerimizi sakinleştirmeyi ve seçtiğimiz şekilde ilerlemeyi öğretir – başkalarının bizden talep ettiklerinden bağımsız kalarak.

BK meditasyonu sizi özgürleştirir, sevgiyle karşılık verme gücünü harekete geçirir.