Karma

Yaşam etki ve tepkilerden oluşur.

Eylemlerimiz her zaman eşit ve ters yönde bir akışla hareket halindedir.

Gün boyunca iyi titreşimler yaydığımızda, gün bitiminde kendimizi iyi hissederiz. Birine gülümsediğinizde, sizi tanımasalar bile, size gülümseme ihtimalleri nedir? Bir arkadaşınızı hastanede ziyaret etmek veya bir yaşlı kişinin alışverişine yardımcı olmak için gündelik işinizden birkaç dakikanızı ayırsanız, hissettikleri şükran duygusunun olumlu yansımaları size ulaşacaktır.

Huysuzluk yaptığımızda da, aynı prensip geçerlidir. Kendimiz hakkında nasıl hissettiğimiz, görünüşümüz, fırsatlarımız tekrar tekrar bize geri gelir. Biz değişene kadar!

 

Öfke Bumerangı

Birini incitirsek, sonucuyla bir noktada yüzleşmek zorunda kalırız. Bununla birlikte, bir haksızlıktan dolayı birine vurmak ya da yaramaz bir çocuğu cezalandırmak ne kadar çekici gelirse gelsin, bunun yansımaları daha sonra ortaya çıkacaktır. Öfkeyle harekete geçmek, bize geri dönecek bir bumerang yaratır. Şu an ileriye bakmak, sonucu öngörmek ve onun üzerine hareket etmek, bilgelik ve sağlıklı bir öz-saygı niteliğidir.

Hayata tamamen katılmak, her bir eylemin bir etkisi olduğu gerçeğine tamamen uyanmaktır. Buna her hareketimiz, her düşüncemiz dâhildir. Her bir hareketin, uzak bir ‘kıyıya’ vurarak, hayatımıza yansıyacak “dalgalar”ı nasıl başlattığına sürekli tanıklık edebiliriz.

 

Devam et

Sizi güvende tutsun diye üzüntülü anılar taşıyor musunuz?

İleriye doğru adım atmak ve geçmişi geride bırakmak, geçmişteki zorlukların ve kayıpların önemini azalttığınız anlamına gelmez – onlar oldu. Fakat artık ilerleyin.

 

Kamera Arkası

Dünya bir yankı odasıdır. Duyduğumuz her şey kendi sesimizin kulağımıza geri dönen bir yansımasıdır. Her hareket ve olay geçmişten gelen bir sonuçtur. Her şey.

Evrenimiz aynalar salonudur; Her an bir önceki sahnenin veya etkileşimin bir yansıması; her sevgi, öz- saygının bir yansımasıdır. Bu, tabii ki, her anda, bize gelecekte acı çekecek bir şey yapmamak için eşsiz bir fırsat olduğunu ve bunun yerine bize en tatlı meyveleri getirecek bir tohum ekebileceğimiz anlamına geliyor.