Yeni Yıla Girerken

Anasayfa » Yeni Yıla Girerken
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yeni Yıla Girerken

 

 F : 207 - Gunbatimi.jpg

Sevgili Dostlar,

2015’nin yeni başlayacağı bugünlerde, zamanın bizim için ne getireceği belirsiz. Şimdi iki çeşit enerji var: yükselten enerji ve düşüren enerji.

Sürekli olarak bizi düşüren, o iniş enerjisi bize birçok şey hatırlatıyor: giderek artan korku, endişe ve ümitsizlik hisleri.

Belki de daha az görünür, fakat daha güçlü olan ise yükselten enerji. Sanki kış günlerinde toprağın altında yeni bir büyüme halinin beklediği gibi, bu enerji de her yerde, insanların yüreklerinde ve zihinlerinde, yeni bir hikâyeyi yaratarak sessizce kendi işini yapıyor. Bunu ruhsal hakikati arayanların ve yüz binlerce organizasyonda şeffaflık, gerçeklik ve değerlere dönüşün peşinde olanların dalga dalga artışında görebiliyoruz.

Hangi enerjiden yana olacağımız, desteğimizi hangisine vereceğimiz konusunda bir seçimimiz var. Bunu düşüncelerimiz seviyesinde yapıyoruz. Öfke, açgözlülük veya korkunun düşüncelerimize girmesine izin verdiğimizde, düşüren enerjiyi güçlendiriyor ve cömertlik ve merhamet yeteneğimizi kaybediyoruz.

Her durumu huzur, sevgi ve kararlı bir mutlulukla karşıladığımızda, bir başkasının kalbini incitecek bir şey düşünmeyip söylemediğimizde, yükselten enerjiyi büyütüyoruz.

Her zaman bizim doğal mizacımız olduklarından, bu nitelikleri hepimiz içimizde buluyoruz. Fakat onları ihtiyacımız olan anda bulmak için, her gün beslememiz gerekir. Bu zamanda dünyaya yapabileceğimiz en büyük katkı, yüreğimizde ve zihnimizde iyiliğin ateşini sürekli yanık tutmaktır. Kendinizi huzur, sevgi ve mutluluk enerjileriyle doldurun ve her eyleminize akmasına izin verin.

Sevgiyle,

Brahma Kumaris

 

e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta
e-jett V7: HMenu-1/R