Meditasyon Nedir?

Anasayfa » Meditasyon Nedir?
share on facebook  tweet  share on google  print  

Meditasyon Nedir?

Anasayfa

 Meditasyon Etkinliklerimiz Bilgi Hazineleri Temsilciliklerimiz Bize Ulaşın

 

M E D İ T A S Y O N

 

MEDİTASYON

Meditasyon,  çok basitçe ifade etmek gerekirse, zihnimize doğru şeyleri düşünmeyi öğretmenin bir yoludur.  Meditasyon ruhun içsel sakinliğini deneyimlemek için, içimize doğru yaptığımız bir yolculuktur. Meditasyon,  hedefimizi gerçekleştirmek üzere,  içsel gücümüzün yetişip gelişmesini sağlar.

Meditasyon yoluyla, kendi içimizdeki o olağanüstü enerjiden yararlanmayı öğreniriz.  Bunu, amaca yönelik, güçlü ve odaklanmış düşüncelerle yaparız.  Meditasyon, iç huzuru ve sakinlikle beslenip güçlenerek, istediğimiz her an, zihni sakinleştirebilmemizi sağlayan bir alıştırmadır/uygulamadır.

Neden  Meditasyon  Yapalım?

• Huzurlu bir zihni, öz saygıyı ve mutluluğu geliştirir.
• Zihnin berrak  ve odaklanmış olmasını sağlar.
• Hafızayı ve konstrasyon gücünü artırır.
• Yaşamdaki zorlukları  soğukkanlılıkla karşılayabilir, yüzleşebilirsiniz.
• Potansiyelinizin tam olarak ortaya çıkmasını  sağlayabilirsiniz.
• Düşüncelerinizi daha iyi kontrol edebilirsiniz.
• Kararlarınızı çok daha kolay alabilirsiniz.
• Uyku kalitesi artar.

MEDİTASYON

BİLGİ HAZİNELERİ

Raja Yoga Nedir?Huzur
Meditasyonun YararlarıSessizlik
AşamalarBilgelik İncileri
 Raja Yoga ile 8 Güç

Erdemler

 

Meditasyon – Bir Arınma Süreci

 

 

Meditasyon bir arınma süreci süreci olarak tanımlanabilir:

 

   

Meditasyon insanların olumlu ve sağlıklı bir şekilde hayatlarının yönünü değiştirmeleri ve içsel dinginliği elde etmeleri için faydalı bir yöntemdir. Meditasyon sözcüğü tedavi etmek anlamına gelen Latince mederi sözcüğünden gelir. İçsel özü tedavi etmek ilaçlar alarak değil, fakat kendini bilme yoluyla dengeyi yeniden kurmayı, doğru tutumlara sahip olmayı ve zihinsel ve duygusal enerjinin doğru kullanımını sağlamayı içerir.

 


Mediyasyondayken, iç özümüzü gözlemlemeyi öğrenebilir ve bizi arındırabilecek (tedavi etmek) ve uyumlandırabilecek kaynakları geri kazanabiliriz: huzur, sevgi, saflık, neşe, saadet, güç, bilgelik. Yoğunlaşmış düşünce yoluyla bu olumlu ve saf enerjilerin vicdanımızda ve günlük eylemlerimizde açığa çıkmasına izin vermeyi öğrenebiliriz.

 

 

Meditasyon Ve Sağlık

Özün veya ruhun her bir orijinal niteliği bir insan vücudunun sistemini beslemek ve güçlendirmek için özel olarak gerekmektedir. Huzurun niteliği solunum sistemine bakmakla sorumludur, neşe sindirim sistemine, sevgi dolaşım sistemine, saadet iç salgı sistemine, bilgi beyne ve sinir sistemine, saflık bağışıklık sistemine ve beş duyuya ve güç kas ve iskelet sistemlerine.

 

Hepimizin hastalığa en çok eğilimli olan en az bir vücut sistemi vardır. Zihnimiz stres dolu duyguların etkisi altında olduğunda, vücut sisteminin beslenmesi için gereken niteliğin ruhtan vücut sistemine akışında bir zaman dönemi sonunda bu sistemde bir hastalık gelişimine yol açacak şekilde bir düşüş olur, örnek olarak, zayıf bir solunum sistemine sahip olan bir kişi olumsuz bir zihin durumunda olduğunda, solunum sistemine giden huzurun niteliğinin akışında astım gibi bir bozukluğa yol açan bir düşüş vardır.

e-bülten üyeliği
E-postanızı bırakın bizden haberdar kalın.
Ad Soyad
e-posta
V3: VMenu-2/ML/BL