Öfke Yönetimi

Anasayfa » Öfke Yönetimi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Öfke Yönetimi

ON LINE SEMİNER

ÖFKE YÖNETİMİ            
                      

Öfke öyle güçlü bir duygudur ki yıllar içinde oluşturduğunuz birşeyi bir anda yok etmenize neden olabilir; tüm kariyerinizi silebilir, ilişkilerinizi mahvedebilir ve zihinsel enerjinizi tüketebilir. Öfke en tehlikeli, fakat anlaması en kolay olan duygulardan birisidir. Bununla birlikte, bunun kökeninin ve nedenlerinin araştırmasına dalmadan önce, bunun kendi eserimiz olduğunu kendimize daima hatırlatmamız hayatidir. Bu, etrafımızda algıladığımız, etrafımızda olup bitenlere verdiğimiz karşılığın bir parçası olarak, kendi yarattığımız bir duygudur. İleride göreceğimiz gibi, aynı diğer bütün duygu durumlarında olduğu gibi, sanki öyle yapıyorlarmış gibi görünse de, aslında hiç kimse bizi öfkelendiremez.

Öfke aynı zamanda çok ıstırap verici bir duygudur ve biz bunu yarattığımız zaman acı çekeriz. Gene de, pek çok kişi, bazen, kızmanın iyi olduğunu düşünür. Hatta sağlıklı olduğunu bile düşünürler. Fakat gerçekte, öfkenin bazen öldürdüğünün kanıtı artmaktadır. Bu, psikosomatik durumlarda, kalp krizi ve kansere doğrudan bağlıdır, ve zamanımızda öfkelerini anlamaya  ve dönüştürmeye yardım ederek hastalarını tedavi eden pek çok klinik vardır.

Bu öldürücü duygu ailesi hakkında bir şeyler yapmaya başladığımızın daha fazla kanıtı, sayısı artmakta olan öfke yönetimi kurslarıdır. Yirmi yıl önce, bir öfke yönetimi kursuna devam etmek duyulmamış bir şeydi. İşte 7 bölümden oluşan bir  Öfke yönetimi ve Öfkeyi Önleme Kursu. Keyfine varın!


 Yazıyı okuyun ve okuduğunuz bilgi üstünde düşünün.

 Soruyu yanıtlayın

 Zihninizde düşünce ile oynayın

 Hangi eylemi yapacagınıza ve onu nasıl gerçekleştireceğinize karar verin

 Sonucu değerlendirin ve ne öğrendiğinizi tanımlayın- Bölüm 1: HER YERDE ÖFKE

- Bölüm 2: BEKLENTİSİZ OLMAK

- Bölüm 3: İNTİKAMDAN VAZGEÇİN

- Bölüm 4: ÖFKENİN ORTASINDA

- Bölüm 5: BUGÜNÜN SİNİRİ YARININ ÖFKESİ

- Bölüm 6: SİLAHI KENDİ ÜZERİNİZE ÇEVİRMEYİN

- Bölüm 7: EVET FAKAT ELBETTE...

e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta
e-jett V7: HMenu-1/R