Nasıl Meditasyon Yapıyorsunuz?

Anasayfa » Nasıl Meditasyon Yapıyorsunuz?
share on facebook  tweet  share on google  print  

Nasıl Meditasyon Yapıyorsunuz?

Anasayfa

 Meditasyon Etkinliklerimiz Bilgi Hazineleri Temsilciliklerimiz Bize Ulaşın

 

 
 

 Nasıl Meditasyon  Yapıyorsunuz?  

(Meditasyon nasıl yapılır?)

 

Başınızın üzerinde duruyor veya bağdaş kurup mu oturuyorsunuz? Aslında, meditasyon zihnimizle yaptığımız bir şey olduğu veya üzerinde düşündüğümüz şey olduğu için, bunların hiç birine gerek yoktur. Sonuç olarak meditasyon aslında son derece basittir. 

Meditasyon yapabilmek için kendinize biraz zaman yaratın yeter. Bir an için durun ve bedeninizin gevşemesini ve sakinleşmesini sağlayın. Sonra içinize bakın ve içsel dünyanızda neler olup bittiğini görün. Zihninizin ekranına neler geliyor, görün.

 

Bir huzur düşüncesi yaratın ve o huzuru bir an için tutun. O düşüncenin benliğinizin derinliklerine ulaşmasını ve varlığınızın özüyle bağlantı kurmasını sağlayın.

 

Huzurun siz olduğuna dair o sihirli gerçeği yeniden keşfedeceksiniz – siz huzursunuz. Huzuru dışarıda aramanız gerekmiyor. Huzur sizde gömülü durumda ve bir kez sizi özünüzle bağlantıya geçirecek o düşünceleri kullanmaya başladığınızda, onları nerede olursanız olun kullanabilirsiniz.

 

Günde binlerce kez onları kullanın, bir dakika deneyin, her saat başında deneyin ve bu olumlu düşüncelerin hislerinizi ve faaliyetlerinizi yönetmenin çok etkili bir yolu olduğunu göreceksiniz.

 

Meditasyon sırasında, diğer insanlar, işleriniz veya bazı kaygılara ait düşünceler nedeniyle zihniniz dağılırsa, nazikçe düşüncelerinizi tekrar huzur hedefine yönlendirin. Bu şekilde, dikkatle, odaklanma gücünüzü geliştirir ve zihniniz başka noktalara kayarak gezinmeye başladığında onu yönetebilirsiniz. 

Şimdi Raja Yoga alıştırması yapalım –sadece bir dakika süreyle- sadece bu yazıyı okurken:

Sessizce oturun, rahat olun ve bedeninizin gevşemesine izin verin.

Alnınızın ortasında küçük parlayan bir ışık noktası hayal edin ve içinizdeki o huzurlu içsel varlığınız, gerçek sizle bağlantı kurun.

Siz huzursunuz.

Bir çok kereler bunu kendinize söyleyin.

Kendi içsel huzur mertebenizin farkındalığında, içinizdeki sevgi ve neşe hazinesini de keşfedeceksiniz. Bu şekilde bağlanarak, içinizde tüm hazinelere sahip olduğunuzu farkedeceksiniz.

Yapmanız gereken tek şey, onlara bağlanmak, hissetmek ve sessizce paylaşmak. 

Her saat başında bir kez, bu düşünceleri kullanarak, kendi ruhsal bilinciniz ve farkındalığınızı geliştirirsiniz. Bu kazanım herkes için yararlıdır çünkü bu düşüncelerin başarısı, hayatımızı yönlendiren insan bilincinde yatmaktadır. Meditasyonda, tüm kültürlerin ortak olarak yaşattığı güzel, sağlıklı ve ebedi olanı paylaşıyoruz.

 

 
 
 
e-bülten üyeliği
E-postanızı bırakın bizden haberdar kalın.
Ad Soyad
e-posta
V3: VMenu-2/ML/BL