Zaman Yönetimi

Anasayfa » Zaman Yönetimi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Zaman Yönetimi

ON LINE SEMINER:ZAMAN  YÖ
NETİMİ                                 

Günümüzde,zamanın  baskısını hisseden  ya da zaman kıtlığından söz eden  insan sayısının  artmakta olduğu gözlemlenmektedir.   Modern çağımızın kalıplaşmış lafı   “ yapacak çok fazla işim var” ve “ yeterli zamanım yok “ oldu. Başka hiç bir nesil , bu kadar fazla faaliyeti , böylesine kısa bir zaman aralığına sıkıştırmaya çalışmadı. Daha fazla, daha hızlı yapmaya çalıştığımız anda zaman hızını daha da arttırıyor gibi görünüyor. Her birimizin,  kendi doğal düşünme ve yapma ritmimiz olduğunu unutuyoruz, ve başkalarının ritminin ve teknolojinin coşkun adımlarının bizi geleceğe sürüklemesine izin veriyoruz,ve tam da  bu nedenle,  sıklıkla kendi yaşamlarımız üzerinde kontrolümüz olmadığını hissediyoruz.

Aynı zamanda işleyen iki çeşit zaman olduğunu unutmaktayız – saat zamanı ve gerçek ya da deneyimlenen zaman. Saat yalnızca bir ölçü aletidir, iki olay arasındaki müddet deneyimimizi ölçmek için tasarlanmış bir insan icadı. Saat bize “gerçek” zamanı anlatmaz,  ama gene de, onu efendimiz yaparız ve ona,  birbirimize baktığımızdan daha fazla bakarız.

Gerçek zaman, sizin deneyiminizdir. Yüz bir tane yapacağınız iş olduğu zaman gün hızla geçip gider, fakat yapacak hiçbir şeyiniz olmadığını düşündüğünüz zaman daima uzayıp durur. Güneşin, ayın ve yıldızların hareketlerini kontrol edemeyiz, bir saatin kolları ile sembolize edilen zaman parçalarını durduramayız, fakat kendi deneyimimizi kontrol edebiliriz.

Gerçek zaman yönetimi daha iyi organize olmaktan daha fazla bir şeydir. Bu ,kaçınılmaz bir şekilde bizim zihin durumumuzla, ya da bizim oluş durumumuzla ilişkilidir.Bu kısa yedi dakikalık zaman yönetimi kursunun aşağıdaki yedi bilgisi doğru zaman yönetiminin neden aslında kendini yönetme, ya da, oluş durumu yönetimi olan yaşam yönetimi olduğunu göstermektedir.- Bölüm 1 : KEYİFLİ ÇALIŞMA

- Bölüm 2 : İNANÇLARI DEĞİŞTİRMEK

- Bölüm 3 : DÜRÜST ŞEKİLDE YAPILAN ÖNCELİKLERİN SIRALANMASI

- Bölüm 4 : ZAMAN SAVURGANLARI

- Bölüm 5 : SEÇİLEN DEĞERLER

- Bölüm 6 : ERTELEME

- Bölüm 7 : YETKİ VERMEK (DEVRETMEK)

e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta
e-jett V7: HMenu-1/R